Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magické Symboly

ANARCHIE ( Anarchy )

Anarchie
Původ: Jeden z nejpopulárnějších symbolů mladých lidí minulých let, označující anarchii. Původně je význam vysvětlován okultisty jako Asmodéas - démonická síla, která mladistvé svádí k sexuálním perverzím a sebevraždám. Symbol vzbuzuje touhu postavit se proti zažitým pravidlům a dodává odvahu konat činy, které nejsou za normální situace v povaze nositele.

Význam: Symbol dává nositeli neomezenou moc ničit a způsobovat škodu na majetku
Hlava kozla

Hlava kozla


Původ: Hlava kozla, spodobnění Bafometa, je zpochybnění Ježíše jako ovečky a jeho smrti za lidské hříchy.

Význam: Symbol dává nositeli sílu přemoci lží přemoci nepřítele nebo nastalou bezvýchodnou situaci.
Pentagram

Pentagram


Původ: Využíval se při okultních rituálech pro ovládnutí temných sil a energií. Často je spojován se satanismem, zvláště když se umístí do centra pentagramu symbol kozla. Pět rohů nebo někdy pět čar znázorňuje 5 živlů: vodu, zemi, oheň, vzduch a ducha nebo myšlenku.

Význam: Symbol probouzí v nositeli možnost ovládnout druhé a získat nové utajené síly
Převrácený kříž

Převrácený kříž


Původ: Původně znázornění smrti apoštola Petra, který se při ukřižování cítil nehoden zemřít ve stejné pozici jako Kristus. Moderní význam tohoto symbolu je výsměch Krista, kdy se Luficer snaží převracet pravdu a dílo Boha ve lži a podvody.

Význam: Symbol dává moc přesvědčovat druhé, získat nad nimi nadvládu a využít je pro dosažení vlastních cílů.
Satanský kříž

Satanský kříž


Původ: Převrácený otazník, symbolizující zpochybňování moci Boha všemohoucího a zároveň zobrazuje neomezenou moc Lucifera. Okultní význam reprezentuje tři prince pekla: Satana, Beliala a Leviathana.

Význam: Probouzí u nositele černou stránku jeho duše a pomáhá získat fyzickou nadvládu nad nepřítelem.
Hexagram v kruhu

Hexagram v kruhu


Původ: Spojení mužského (trojúhelník směřující nahoru) a ženského (směřující dolů) principu ve smyslu vytvoření dokonalé harmonie. Tyto trojúhelníky, spojené uprostřed kruhu, znázorňují tušící mysl. Symbol hexagramu se velice často ve středověku používal při různých okultních rituálech. Dva samotné spojené trojúhelníky nazýváme také "Davidova hvězda".

Význam: Tento symbol pomáhá odhalit budoucí zlé úmysly a udržuje přátelství.
Peace

Peace


Původ: Původem symbol římského císaře Nera, který nenáviděl a pronásledoval křesťany. Znázorňuje zlomený a převrácený kříž. Znovuobjeven byl v šedesátých letech, kdy se začal používat při protestech proti nukleárním zbraním a západní kultuře. Nyní symbol zastupuje touhu po utopickém celosvětovém míru.

Význam: Symbol navozuje pozitivní myšlení a pomáhá k nositeli přitahovat šťastné události.
Oko boha Hora

Oko boha Hora


Původ: Symbol znázorňuje oko Egyptského boha Slunce Hora, které ztratil při boji se Setem. Samotné oko je univerzální symbol pro získání spirituálního vhledu, vnitřního zraku a vyššího vědění. Pohané jej používali k odhánění zla.

Význam: Ochraňuje před zlem a pomáhá při získávání utajených skutečností a nových vědomostí.
Spirála

Spirála


Původ: Dávný symbol označující většinu bohyní, dále dělohu, plodnost, ženskou sílu, neustálé změny a evoluci celého vesmíru.

Význam: Nositelce pomáhá připravit její tělo na nadcházející těhotenství, či podporuje správný chod již těhotenství probíhajícího.
Italský roh

Italský roh


Původ: Starodávný magický předmět původem z Itálie, používaný jako ochrana před "zlým okem". Objevuje se i v Keltských a Druidských mýtech a pověrách. Je rovněž nositelem štěstí a sexuální síly. V předkřesťanské Evropě byla zvířata s rohy považována za svatá, pokud jim směřovaly k Měsíci (bohyni Měsíce).

Význam: U nositele posiluje odvahu v nových vztazích a štěstí uspět u opačného pohlaví.
Jednorožec

Jednorožec


Původ: Jednorožec je starodávný symbol čistoty a ochrany, v moderním pojetí znázorňuje i sílu, moudrost a věčný život. Řekové popisují jednorožce jako divoká zvířata s léčivými schopnostmi a jedním spirálovitým rohem.

Význam: Symbol jednorožce zvyšuje sexuální přitažlivost, ale má i léčivé schopnosti.
Slunce a Měsíc

Slunce a Měsíc


Původ: Symbol je pohanským vyjádřením spojení protikladů - manželství Slunce a Měsíce a spojení ženského a mužského principu v jejich různosti. Vyjadřuje kompromis místo konfliktů a vybízí pokračovat i tam, kde se zdá být vše v pořádku.

Význam: Symbol přináší nositeli štěstí v partnerském vztahu a má moc usmiřovat.
Srdce

Srdce


Původ: List břečťanu, vyobrazený na prehistorických malbách dávno zapomenutých kultur dal vzniknout symbolu červeného srdce. Tento symbol nalézáme v nejstarším Řeckém i Římském umění - zejména na vázách - zobrazující jak fyzickou tak psychickou věčnou lásku, která vydrží i po smrti. O konečnou transformaci ze zeleného listu do známého červeného srdce se postaral středověk a především evropská milostná literatura.

Význam: Symbol srdce přináší šťastný, zamilovaný život a nikdy nekončící lásku.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pentagram

(pecak, 21. 11. 2009 17:17)

mas to fakt super ale stim pentagramem nesouhlasim

pentagram

(Peca, 21. 11. 2009 14:08)

nesouhlasim s obrazkem,symbol vyobrazeny vede textu se nazyva pentakl.ani s tvym vysvetlenim vyznamu nesouhlasim,trosku pomatene

negativní zaměření

(sara, 4. 11. 2009 15:17)

zdravim vsechny,
mate nekdo zkusenost s negativnim magickym zamerenim, myslim ze necim takovym prochazim. Nevim si s celou situaci rady. Dekuji

Pentagram

(Petr, 27. 9. 2009 11:53)

Ten pentagram je otočený. Teď symbolozuje černou magii.

Kopíruješ

(mocka, 25. 1. 2008 19:46)

to máiš zkpčený z http://www.magickemms.cz

kouzla

(vandlin@seznam.cz, 27. 11. 2007 7:21)

vin gadium leviosa

ze zivota

(GRaven, 8. 11. 2007 9:24)

Dlouho se mi líbyla jedna holka. Zdálo se mi že se jí líbym taky. Tak sem si jednou řek že nemám co stratit. No a od tý doby s ní chodim. Líbáme se, p****** a dokonce se i držíme za ruce. :D I když sem věděl o spoustě rituálů tak stačilo se rozhoupat. Magie by se neměla využívat k vlastnímu prospěchu.

ja a moje kamosky.

(fibie, 29. 10. 2007 12:05)

NO JAK BYCH VAM TO POPSALA JA SEM BYLA DLOUHO ZABOUCHNUTA DO JEDNOHO KLUKA MNO A HOLKY (MOJE KAMOSKY)UDELLAY KOUZO S ČERVENOU SVICKOU A POTOM ODŘEKLI NEJAKE ZAKLINADO A PAK SEMNOU ZACAL CHODIT BYLO TO K NEVIRE LIBALI JSME SE POTOM SME SE DRŽELI ZA RUCE ATD MNO A OD TE DOBY JSME ČARODEJKY....

TOTO

(Dogr, 28. 9. 2007 16:44)

To jsem viděl i na jiných stránkách!!!

Pro savage

(Mág - amtér, 7. 9. 2007 13:29)

To jistě. Ale aby to byl pentagra, musí stát na dvou cípech, ne jen na jednom. A proti psychyckým vampirům anebo zlému pohledu působý lépe posvědcený prsten zavěšený na řetízku.

Adeone

(GRaven (Hudson), 25. 8. 2007 11:10)

Přesně .. proto sem to řešil .. ale nemá to žádnej účinek

moc krásný

(Nikolka, 20. 8. 2007 12:32)

Máš to tu opravdu magický a sladký a moc moc moc moc moc moc moc moc krásný ahoj nikča

Pentagram

(Adeon, 19. 8. 2007 23:06)

Ono zalezi prave jak se ten pentagram nakresli. Jak je orientovan ten vrchol. Tak jak je to tady znamena v podstate obdobu "Hlavy kozla".

supa

(čarodějka, 4. 7. 2007 11:16)

tak to je supa nwm co napsat a říct víc

hexagram

(Hudson, 24. 6. 2007 20:30)

No hexagram je dobře pojat tady http://www.symboly.mysteria.cz/Index2.htm
K tomu obrázku.
Zdálo se mi že už sem to někde viděl. A taky že viděl. :) Je to magiký kruh. Ale neřeknu ti překlad, protože je spousta slov nečitelných a ty který sou čitelný, tak neodpovídaji mojemu slovníku k magickýmu kruhu. Hodím ti sem úrivek textu z knihy Heptameron. Je to z roku 1534.
--------------------------------------
O MAGICKÉM KRUHU A JEHO SESTAVě.
Kruhy nejsou vždy dělány stejným způsobem, nýbrž se zhotovují podle povahy ducha, který se vyvolává:
dle místa, času, dne i hodiny – podléhá změnám. Nejdřív se má vzíti zřetel na to, v kterém dni a ve které hodině je zhotoven, potom jakým způsobem se chce duch vyvolávati, které hvězdy a světové strany předchází a jaké jsou způsoby jejich činnosti. Udělají se tři kruhy šíře devíti stop, každý kruh od sebe na šíři dlaně; do prostředního kruhu se vepíše jméno hodiny, ve které se dílo provede, pod to jméno anděla, které stojí před hodinou práce, pečeť tohoto anděla, dále jméno anděla a jména andělů, kteří odpovídají tomuto obřadu, potom jméno přítomné roční doby, dále jméno ducha, který jest mocný v tomto čase, jméno znamení, které jest silné v téže době, jméno země v přítomné roční době, potom jméno slunce a měsíce, podle údaje času. Do čtyř rohů hořeního kruhu vepíší se jména vzdušných duchů, kteří panují v ten den: a sice krále a jeho tří sluhů. Na zevní straně
kruhu nakreslí se na čtyřech světových stranách pentagramy. Do dolejšího kruhu vepíší se mezi křížky čtyři božská jména. Do prostřed kruhu proti východu vepíše se ALFA, proti západu OMEGA a kruh se rozdělí uprostřed křížem; ............

Hexagram v zednářství

(hexagram, 23. 6. 2007 10:09)

Víte někdo proč zednáři v české republice používají znak hexagramu?
http://www.lnarod.cz/Add/hleda1.html

hexagram

(hexagram, 23. 6. 2007 9:41)

Ahojte nevíte někdo co znamená tento hexagram a nápisy na něm?
http://st.blog.cz/t/tajemny.blog.cz/obrazky/420325.jpg

pentagram

(savage, 18. 5. 2007 16:39)

Já nosím pentagram jako ochranu před duševními útoky,vysavači energie atd. a pomáhá fakt skvěle.
spirála pokud je po směru hodinových ručiček slouží jako zesilovač energie.spirála představuje energii boha.
Hodně zjednodušeně(-:

peace

(savage, 18. 5. 2007 16:28)

symbol peace je také jednou ze starogermánských run -Algiz-.Na starověkých náhrobcích se používala před datem narození a obrácená(tak jak ji používaly květinové deti)před datem úmrtí.
Symbolizuje spatření světla a stínu a pokud je nošena jako talisman(,,rohama" nahoru)má sílu nás postavit doprostřed života.Jsme středem mezi nebem a zemí,jsme pohyblivý strom.

Pentagram

(Hudson, 24. 3. 2007 16:31)

Jo a ten obrázek máš trochu potočený.

ps.: nejsem květinové dítě ! :)