Jdi na obsah Jdi na menu
 


ELFOVÉ

Elfové jsou bytosti čistého dobra. Mají krásné špičaté uši a jsou nesmrtelní. Na hrdlech nosili zvláštní amulety, které je ochraňovaly před zlem.Vládli všem živlům (země, vzduch, voda, oheň).Uměli poručit, jeden ze živlů přiběhl na pomoc. Byli to hodné bytosti nosící dlouhé průsvitné hábity. Žili v lesích(vše možně). Byli moudří a krásní. První živé inteligentní bytosti na zemi. Na obranu používají luky a šípy.Vidějí na dálku.

Elfové jsou známou rasou, žijící zpravidla hluboko v lesích nebo v odlehlých údolích a roklinách. Jsou menší než lidé a zdaleka ne tak robustní. Pro své plavé vlasy a jemné rysy obličeje jsou pokládáni za velmi krásné a až poněkud změkčilé.

Protože jsou velmi inteligentní, jen neradi bojují. Jsou-li k boji donuceni, umějí být nebezpečnými soupeři. Jejich rodovou zbraní je dlouhý luk.

Největší uplatnění ale nacházejí elfové v povoláních kouzelníků, hraničářů a alchymistů, snad i pro svou lásku k vědění. Zpravidla se příliš dobře nesnášejí s trpaslíky (každá z ras má jiné žebříčky hodnot), ale ve vašem světě tomu může být i jinak. Elfové mají rádi krásné věci, zbožňují moře a hvězdy a v jejich jazycích je na ně mnoho nádherných písní.

Elfové jsou vesměs čestní a spravedliví a jen zřídka se mezi nimi vyskytnou opravdu zlí jedinci.

ELFÍK

FAIRY

Fairy bývá často zaměňována s vílou. Narozdíl od ní je však mnohem menší a na zádech má křídla podobná motýlím. Fairy obletují květiny, najdete je na skrytých, většinou lesních pasekách. Pro kouzelníky i nekouzelníky jsou neškodné. Někdy jsou využívány jako ozdoby.

NYMFA

Nymfy jsou obdobou naší Rusalky. Žijí u vody, tančí na hladině, nebo kolem vodní plochy. Jsou charakteristické svou světlou až namodralou pokožkou a tmavýma očima. Jejich vlasy mohou být modrozelené, ale i blond až rezavé. Není známo, že by jakkoliv škodily.

DRYÁDA

Dryáda, neboli duch stromu, žije uvnitř starých rozložitých stromů v hloubi lesů. Přesto, že je zařazována mezi víly, nejde o stvoření tančící na palouku při měsíčku. Dryády střeží les proti vandalům, kteří by ho ničili. Ovládají svá vlastní kouzla, jako například jakýsi druh přemístění. Pokud je strom Dryády zničen, zahyne. Zbarvení kůže dryády osciluje mezi bílou a zelenou. Měří asi tak 150 cm. Vyskytuje se zvláště kolem Pentagramu.

NOPALT

Je to jedno z nejlepších stvoření na této planetě. Bývá popisována bílá vlčice, ale její podobu si pamatuje jen málokdo. Jakmile splní svůj úkol a zachrání člověka před Moatas, vytratí se z jeho vzpomínek. A to tak, že člověk přisuzuje svou změnu buď sám sobě, a nebo osobě, která mu v jeho nelehké době pomohla. Pamatovat si ji může pouze ten, kdo v ni věří. Jejím hlavním posláním je vnášet lidem do života štěstí, radost a pocit bezpečí. Osobu, která potřebuje pomoct, vycítí svým čichem stejně jako Moatas. A docela podobným způsobem jim pomáhá. Promítá jim jejich nejlepší vzpomínky a věci, které ještě nestihli udělat. Pokud jednoho člověka ovládá jak Moatas tak Nopalt, rozhoduje jen síla člověka. Buď chce žít a nebo nechá zvítězit stranu druhou. Co hraje pro Moatas je i fakt, že vzdát život a nemuset již řešit všední problémy je mnohem lákavější představa než se s nimi dennodenně potýkat. Bohužel i Nopalt zemře, pokud prohraje svůj souboj o lidský život. Jelikož je Nopalt opak Moatase, rodí se na plážích, které přijímají vysoké množství slunečních paprsků. Existuje však ještě jeden způsob, jak Nopalt zemře. Loví ho totiž černokněžníci za záměrem zničení lidstva. Svět bez Nopalt by nemohl existovat, protože jen hrstka šťastlivců se dokáže sama ubránit depresím.

MOATAS

Je to jedno z nejhorších stvoření, jaké si dokážeme představit. Snaží se jen o to, aby dohnal lidi k sebevraždě. Tomuto přispívá i jeho vzhled. Již odedávna je popisován jako černý ještěr, přibližně 2 m vysoký, chodící jen po dvou nohách, jeho tělo je pokryto šupinami. Ty jsou však zvláštní tím, že jsou napuštěné jedem. Za svými oběťmi se přemisťuje pomocí mysli, vycítí místo, kde má šanci na úspěch. A kořist, kterou si vyhlédne, už jen tak nepustí, pronásleduje ji, dokud nedocílí svého. A málo lidí mu může uniknout bez cizí pomoci. Žije prakticky po celém světě a nejvíce si libuje v temných prostorech, kde je prakticky neviditelný. Největší koncentrace jich je ale ve velkých městech, kde je nadmíra lidí plných stresu a zoufalosti. To je totiž jediné, co potřebují ke svému ďábelskému plánu. Hledají totiž lidi, kteří se v někom zklamali a bojí se ostatních lidí. Číhá na ně v temných parcích, kam se spousty lidí chodí procházet a přemýšlet. Tehdy mají nostalgickou náladu a Moatas svou příležitost. Nabourává se lidem do mysli, kde jim dodává pocit zoufalství, samoty, prázdnoty, méněcennosti a ti, kteří nemají sílu zvládnout tíhu vlastních myšlenek, pak ukončí život. Záměrně lidem podsouvá ty nejhorší vzpomínky, jako jsou křivdy, rozchody, hádky, vlastní chyby, vše na co by člověk raději zapomenul. On je však dokáže vybavit v plné síle a ještě k nim něco přidat. A tím sprovodil ze světa nejednoho člověka či kouzelníka. Moatas se živí negativními emocemi, které ze sebe člověk vydává. A rodí se v podzemních bažinách v místech, na které nikdy nedopadl ani jediný sluneční paprsek. Jeho vývoj trvá přibližně dva týdny. A zemře, pokud mu někdo unikne. To vypadá jako zřídkakdy viděný jev, protože málo lidí dokáže odolat jeho síle, ale jako spousta věcí na tomto světě má i Moatas svůj opak, který lidem dodává pocit bezpečí, přátelství a lásky. jmenuje se Nopalt.

SONOG

Je to malá kouzelná bytost, která nemá přesnou podobu, protože se mění v to, co chce bytost, kterou navštívil. Jeho tvar mimo sen nebyl nikdy pořádně zjištěn, ale různé domněnky vypráví o malém mužíčkovi stvořeném z mlhy. Vkrádá se lidem do spánku, kde následně vyvolává sny, a to je velmi důležité, neboť člověk se ve svých snech nevědomky srovnává s děním, které prožil, když byl vzhůru. A kdyby lidi neměli sny, bylo by to velmi nebezpečné. Zlé druhy těchto stvoření mohou způsobovat noční můry. Sonog nedělá rozdíly mezi kouzelníky nebo lidmi kouzelnické umění neovládajícími. Není způsob, jak Sonoga přivolat, protože se zjevuje pouze lidem, kteří si to zaslouží. Jsou černokněžníci, kteří neovládají nitrozpyt, a snaží se polapit Sonoga všemožnými pastmi a s jeho pomocí se dostat lidem do snu, což může mít neblahé následky. A opravdu zručný kouzelník by se mohl kdykoli dostat člověku do mysli i za bdělého stavu. Proto jsou velmi dobře chráněni před polapením, které je velmi náročné. Kouzelník musí během svého snu vědomě probudit svou mysl, která skřítka uvězní v jeho hlavě. Sonogové mají i pro tento případ dar iluzí. Mohou člověku vnuknout představu, že mu například hoří hlava nebo že ho někdo volá, a odvrátí tak mysl člověka k pozornosti na jiný předmět a sami potom uprchnou. Sonog se živí malou částí lidských emocí, které vzniknou při snu. Vznik nového Sonoga je velmi vzácný, protože se musí sejít velké množství přírodních jevů, například: duha, mlha, déšť, slunce a další. K tomu ještě musí být vhodné přírodní podmínky.

VÍLY

Víly, neboli rusalky, jsou svůdná stvoření, která mají svůj původ v Evropě. Jsou to půvabné mladé dívky - nebo tak alespoň vypadají. Jejich krása je přímo závratná a dokáže přimět muže k nejrůznějším pošetilostem. Mají dlouhé vlasy, jež jsou tak světlé, že se zdají být bílé. Drobná a nesmírně pohledná stvořeníčka s minimální inteligencí a jsou využívána kouzelníky především k dekoraci. Žijí v lesích na pasekách a jsou vybavena jistými kouzelnými schopnostmi k odhánění dravců, mají hašteřivou povahu, ale protože jsou velmi marnivé, zkrotné, májí-li posloužit jako ornament, kde vyniknou její nádherná motýlí křídla. Víla neumí mluvit!!! Rozmnožuje se kladením vajec. Dokáže vrhat oheň. Pokud se rozčílí, její tvář se protáhne a ztratí svou krásu.

V dřívějších dobách se lidé báli všeho nadpřirozeného a hlavně toho, co se nedalo logicky vysvětlit. Každý kdo byl jen obviněn sousedem, mohl být upálen. Víly byli většinou dobré a spíše pomáhaly než škodily. Nikdy nebylo dokázáno, že víly jsou opravdu mezi námi. Někdo věří a někdo se jen směje s představou že je to pouhý výplod fantazie. Lidé občas tvrdili že se s takovou vílou setkali. Stále však nikdo neví co je pravda a co pověst.

Horské víly jsou velmi krásné. Oblékají se do jinovatky a modrých a růžových stínů. Bydlí vysoko v horách, kam se nikdo nedostane. Horské víly osévají horská úbočí květinami, hrají si s kamzíky, zastavují laviny a dohlížejí na pastýře a jejich stáda.

Každá rostlina má svou vílu, která ji chrání. Když rostlinka onemocní, víla jí dodává sílu k uzdravení. Pokud květinu někdo utrhne, víla zůstane u ní, dokud nezvadne. Víly milují přírodu a chrání její čistotu a krásu. Zjevují se jen lidem s čistým srdcem.

Mnoho pověstí vypráví o tom, že život lidí je v rukou tří víl, které rozhodují o jejich zrození, životě i smrti. Takovým říkáme sudičky. První sudička je velmi krásná. Pomáhá nám narodit se. Druhá spořádá na nebi nit našeho života. Na jejím konci svítí hvězda. Třetí sudička rozhoduje o smrti - jednoho dne přistřihne nit života a něčí hvězda spadne a zhasne.

1 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: pomoc

(Linda, 19. 12. 2013 14:53)

čarodějky podle tebe neexistují...tak co děláš na stránce o magii atd. která je především pro čarodějky a ty co v ně věř????

Re: Re: Re: pomoc

(asdasd, 18. 4. 2014 11:23)

NADPŘIROZENO EXISTUJE TO SI LASKLAVĚ ZAPAMATUJ!!!!!! A KDYŽ UŽ NĚKODO OTRAVUJEŠ TAK SI TO DĚLEJ NA NĚJAKÝ DTRÁNCE PRO NEVĚŘÍCÍ NA NADPŘIROZENO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Re: Re: pomoc

(Anča, 3. 7. 2014 14:01)

xDDDDDD když na ně nevěříš tak co sem lezeeš

Re: Re: Re: pomoc

(Luss, 21. 7. 2014 17:44)

TY jsi se snat třeba někdy nebál/a a přitom nebylo čeho!!!!
Ty jsi třeba neviděl věc která by z nenadání spadla?

Když jsem byla malá něco kolem 3. ležela jsem ve své postýlce a nemohla jsem usnout znuděně jsem bloumala pohledem po stropě a najednou jsem za zataženými žaluziemi u okna viděla siluetu hlavy koně ještě doted to mám živě v paměti.
Jasně mohla jsem si to vsugerovat ale jak mi třeba vysvětlíš mé fialové oči. ???

Re: Re: Re: Re: pomoc

(Veruliik, 20. 1. 2015 19:05)

fialový oči ? jee ja chci taky

Re: Re: Re: pomoc

(anonymka, 19. 7. 2015 8:23)

Přiznávám, že fakt, že je nějaká 13ti letá holka upírka je vážně přitažený za vlasy, a vy ostatní o tom můžete jen snít, protože upírem se jen tak nestanete. Navíc je to prokletí, takže se zamyslete a zeptejte se "opravdu chci být prokletá?" To o vlkodlacích... lykantropie- myslení a chování jako vlk- je nemoc, a navíc je to hooodně ojedinělá nemoc, a navíc... obojí i upíři a i vlkodlaci jsou bytosti které se nemohou ovládnout. Představte si, že byste nemohli dělat co chcete, jo ve filmech jsou sice supr a jo asi by bylo fajn rychle běhat a být takřka neviditelný, ale to není to co je hlavním cílem obou. Lidé a jejich krev je jejich cíl. Opravdu byste stáli o to, zabíjet neviné a oproti vám bezbrané lidičky?(teda kdyby to šlo :D což nejde protože upírem musíte být prokletí a vlkodlak je genetická mutace, kterou vy samozřejmě nedostanete do té vaší genetické výbavičky :D ) To je k těm vašim debilním přáním stát se upírem a vlkodlakem. Tak a teď přejdu k té druhé věci... KTEREJ DEBIL ŘEKL ŽE NEEXISTUJÍ ČARODĚJKY????!! CHCEŠ TÍM ŘÍCT ŽE NEEXISTUJU? CHCEŠ ŘÍCT ŽE JSEM NIKDO?! Opravdu jsi mě nakrknul, a máš sakra štěstí že vím že vy normální lidé jste trochu retardovaní, jinak by se ze mě stala fakt zlá čarodějka. (A taky je tu fakt, že to co činím se mi 3x vrátí, takže bych byla nerada 3x potrestaná za nějakýho kokota, kterej je jak malá kočka, která ještě neviděla myš a myslí si že neexistuje.) A taky je tu 2. fakt, že jsem čarodějka bílé a zelené magie takže bych toho proti tobě moc neudělala. Ale i tak jsii mě pořádně nasral a myslím že by bylo vhodné se mě a jiným čarodějkám na tomhle webu omluvit!.

Re: Re: Re: Re: pomoc

(aneta, 27. 12. 2015 19:37)

Neumi se ovladat jo tak to je les a prokleti to neni je to dedicny po pra rodicich jo a ja sem upirka jo jenom abi si mela o cem psat jaky to sou bludy a jo lidi nefunguje to jako ve filmu nemuzes se promnenit tim ze te kousne jo a ani ten netopir neni pravej jo

HI

(Barča, 12. 1. 2017 13:39)

Ahoj, mohla by jsi mi prosím říct, kde se nějaké takovéhle čarodějky vyskytují? Potřebovala bych totiž ohledně něčeho poradit (ohledně magie)
Předem ti děkuji.

Re: Re: Re: Re: pomoc

(no time, 4. 8. 2017 22:21)

Ano, být upír je prokletí a co se týče toho jak říkáš že si čarodějnice ok, beru na vědomí ale pokud bys chtěla někomu ublížit, tak bys toho taky moc nesvedla protože tvá moc na to zkrátka není uspůsobena :-)

Re: Re: Re: pomoc

(aneta, 27. 12. 2015 19:25)

Jo tak proc vidim tepat zili svich kamaradu mam spicaky a trochu se bojim slunce jak tohle visvetlis no povidej!!!!!!!?!!!! Tet se predvet

Re: Re: Re: pomoc

(Arghao, 28. 6. 2012 2:55)

Když na nic takovýho nevěříš tak co se sem sereš?

Re: Re: Re: Re: pomoc

(SASA HARAZIMOVÁ, 9. 12. 2012 15:11)

MÁ UPLNOU PRAVDU CO SE DO TOHO SEREŠ TY NÁNO HLOUPÁ

VZKAZ
FUJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ.
BLÁZNE JEDEN.

Re: Re: pomoc

(SASA HARAZIMOVÁ, 9. 12. 2012 15:08)

TY SI VÁŽNĚ UPÍRKA TO JE BOŽÍ,,,,,,,, NEPŘIJELA BYZ MĚ KOUSNOUT BĚLÁ NAD OPAVOU
dum 148


ODEPIŠ PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM.

Re: Re: pomoc

(Anyt, 29. 12. 2012 15:38)

Ahoj,jak si se stala upírkou? A Jaké toje? moc by mě to zajímalo :)

Re: pomoc

(Adelka Rockerka :P, 3. 1. 2012 20:34)

holka kdyby si byla upírka tak se tm nechlubíš a radši to nikomu neříkáš..a jinak na tyhle věci nevěřim na duchy,démony,čarodějnce,konec světa, satana atd jo ale tohle už je vážně přehnaný

Re: Re: pomoc

(aneta, 27. 12. 2015 19:43)

Jo vazne ty kretene tak jak me visvetlis najdes me pod jmenem aneta jasny

Re: Re: pomoc

(TEXA, 3. 8. 2012 14:15)

Jste uplne retardovani!!!! Sice si nemyslim ze je upirka ale taky si nemyslim ze neexistuje konec sveta, duchove, vily atd.: az uvidite ducha nebo neco nadprirozeneho tak teprve pochopite o co vlastne jde jinak sem nepiste!!!!

Re: pomoc

(Archandelos Michaelos, 12. 1. 2012 14:14)

Hm to si upírka ale možná jenom pod přezdívkou nevim na co si tady hraješ

Re: Re: pomoc

(upírka, 28. 4. 2014 12:33)

bla bla bla

Re: Re: pomoc

(aneta, 27. 12. 2015 19:47)

Kretene to je pravda ze sou upiri 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA