Jdi na obsah Jdi na menu
 


ELFOVÉ

Elfové jsou bytosti čistého dobra. Mají krásné špičaté uši a jsou nesmrtelní. Na hrdlech nosili zvláštní amulety, které je ochraňovaly před zlem.Vládli všem živlům (země, vzduch, voda, oheň).Uměli poručit, jeden ze živlů přiběhl na pomoc. Byli to hodné bytosti nosící dlouhé průsvitné hábity. Žili v lesích(vše možně). Byli moudří a krásní. První živé inteligentní bytosti na zemi. Na obranu používají luky a šípy.Vidějí na dálku.

Elfové jsou známou rasou, žijící zpravidla hluboko v lesích nebo v odlehlých údolích a roklinách. Jsou menší než lidé a zdaleka ne tak robustní. Pro své plavé vlasy a jemné rysy obličeje jsou pokládáni za velmi krásné a až poněkud změkčilé.

Protože jsou velmi inteligentní, jen neradi bojují. Jsou-li k boji donuceni, umějí být nebezpečnými soupeři. Jejich rodovou zbraní je dlouhý luk.

Největší uplatnění ale nacházejí elfové v povoláních kouzelníků, hraničářů a alchymistů, snad i pro svou lásku k vědění. Zpravidla se příliš dobře nesnášejí s trpaslíky (každá z ras má jiné žebříčky hodnot), ale ve vašem světě tomu může být i jinak. Elfové mají rádi krásné věci, zbožňují moře a hvězdy a v jejich jazycích je na ně mnoho nádherných písní.

Elfové jsou vesměs čestní a spravedliví a jen zřídka se mezi nimi vyskytnou opravdu zlí jedinci.

ELFÍK

FAIRY

Fairy bývá často zaměňována s vílou. Narozdíl od ní je však mnohem menší a na zádech má křídla podobná motýlím. Fairy obletují květiny, najdete je na skrytých, většinou lesních pasekách. Pro kouzelníky i nekouzelníky jsou neškodné. Někdy jsou využívány jako ozdoby.

NYMFA

Nymfy jsou obdobou naší Rusalky. Žijí u vody, tančí na hladině, nebo kolem vodní plochy. Jsou charakteristické svou světlou až namodralou pokožkou a tmavýma očima. Jejich vlasy mohou být modrozelené, ale i blond až rezavé. Není známo, že by jakkoliv škodily.

DRYÁDA

Dryáda, neboli duch stromu, žije uvnitř starých rozložitých stromů v hloubi lesů. Přesto, že je zařazována mezi víly, nejde o stvoření tančící na palouku při měsíčku. Dryády střeží les proti vandalům, kteří by ho ničili. Ovládají svá vlastní kouzla, jako například jakýsi druh přemístění. Pokud je strom Dryády zničen, zahyne. Zbarvení kůže dryády osciluje mezi bílou a zelenou. Měří asi tak 150 cm. Vyskytuje se zvláště kolem Pentagramu.

NOPALT

Je to jedno z nejlepších stvoření na této planetě. Bývá popisována bílá vlčice, ale její podobu si pamatuje jen málokdo. Jakmile splní svůj úkol a zachrání člověka před Moatas, vytratí se z jeho vzpomínek. A to tak, že člověk přisuzuje svou změnu buď sám sobě, a nebo osobě, která mu v jeho nelehké době pomohla. Pamatovat si ji může pouze ten, kdo v ni věří. Jejím hlavním posláním je vnášet lidem do života štěstí, radost a pocit bezpečí. Osobu, která potřebuje pomoct, vycítí svým čichem stejně jako Moatas. A docela podobným způsobem jim pomáhá. Promítá jim jejich nejlepší vzpomínky a věci, které ještě nestihli udělat. Pokud jednoho člověka ovládá jak Moatas tak Nopalt, rozhoduje jen síla člověka. Buď chce žít a nebo nechá zvítězit stranu druhou. Co hraje pro Moatas je i fakt, že vzdát život a nemuset již řešit všední problémy je mnohem lákavější představa než se s nimi dennodenně potýkat. Bohužel i Nopalt zemře, pokud prohraje svůj souboj o lidský život. Jelikož je Nopalt opak Moatase, rodí se na plážích, které přijímají vysoké množství slunečních paprsků. Existuje však ještě jeden způsob, jak Nopalt zemře. Loví ho totiž černokněžníci za záměrem zničení lidstva. Svět bez Nopalt by nemohl existovat, protože jen hrstka šťastlivců se dokáže sama ubránit depresím.

MOATAS

Je to jedno z nejhorších stvoření, jaké si dokážeme představit. Snaží se jen o to, aby dohnal lidi k sebevraždě. Tomuto přispívá i jeho vzhled. Již odedávna je popisován jako černý ještěr, přibližně 2 m vysoký, chodící jen po dvou nohách, jeho tělo je pokryto šupinami. Ty jsou však zvláštní tím, že jsou napuštěné jedem. Za svými oběťmi se přemisťuje pomocí mysli, vycítí místo, kde má šanci na úspěch. A kořist, kterou si vyhlédne, už jen tak nepustí, pronásleduje ji, dokud nedocílí svého. A málo lidí mu může uniknout bez cizí pomoci. Žije prakticky po celém světě a nejvíce si libuje v temných prostorech, kde je prakticky neviditelný. Největší koncentrace jich je ale ve velkých městech, kde je nadmíra lidí plných stresu a zoufalosti. To je totiž jediné, co potřebují ke svému ďábelskému plánu. Hledají totiž lidi, kteří se v někom zklamali a bojí se ostatních lidí. Číhá na ně v temných parcích, kam se spousty lidí chodí procházet a přemýšlet. Tehdy mají nostalgickou náladu a Moatas svou příležitost. Nabourává se lidem do mysli, kde jim dodává pocit zoufalství, samoty, prázdnoty, méněcennosti a ti, kteří nemají sílu zvládnout tíhu vlastních myšlenek, pak ukončí život. Záměrně lidem podsouvá ty nejhorší vzpomínky, jako jsou křivdy, rozchody, hádky, vlastní chyby, vše na co by člověk raději zapomenul. On je však dokáže vybavit v plné síle a ještě k nim něco přidat. A tím sprovodil ze světa nejednoho člověka či kouzelníka. Moatas se živí negativními emocemi, které ze sebe člověk vydává. A rodí se v podzemních bažinách v místech, na které nikdy nedopadl ani jediný sluneční paprsek. Jeho vývoj trvá přibližně dva týdny. A zemře, pokud mu někdo unikne. To vypadá jako zřídkakdy viděný jev, protože málo lidí dokáže odolat jeho síle, ale jako spousta věcí na tomto světě má i Moatas svůj opak, který lidem dodává pocit bezpečí, přátelství a lásky. jmenuje se Nopalt.

SONOG

Je to malá kouzelná bytost, která nemá přesnou podobu, protože se mění v to, co chce bytost, kterou navštívil. Jeho tvar mimo sen nebyl nikdy pořádně zjištěn, ale různé domněnky vypráví o malém mužíčkovi stvořeném z mlhy. Vkrádá se lidem do spánku, kde následně vyvolává sny, a to je velmi důležité, neboť člověk se ve svých snech nevědomky srovnává s děním, které prožil, když byl vzhůru. A kdyby lidi neměli sny, bylo by to velmi nebezpečné. Zlé druhy těchto stvoření mohou způsobovat noční můry. Sonog nedělá rozdíly mezi kouzelníky nebo lidmi kouzelnické umění neovládajícími. Není způsob, jak Sonoga přivolat, protože se zjevuje pouze lidem, kteří si to zaslouží. Jsou černokněžníci, kteří neovládají nitrozpyt, a snaží se polapit Sonoga všemožnými pastmi a s jeho pomocí se dostat lidem do snu, což může mít neblahé následky. A opravdu zručný kouzelník by se mohl kdykoli dostat člověku do mysli i za bdělého stavu. Proto jsou velmi dobře chráněni před polapením, které je velmi náročné. Kouzelník musí během svého snu vědomě probudit svou mysl, která skřítka uvězní v jeho hlavě. Sonogové mají i pro tento případ dar iluzí. Mohou člověku vnuknout představu, že mu například hoří hlava nebo že ho někdo volá, a odvrátí tak mysl člověka k pozornosti na jiný předmět a sami potom uprchnou. Sonog se živí malou částí lidských emocí, které vzniknou při snu. Vznik nového Sonoga je velmi vzácný, protože se musí sejít velké množství přírodních jevů, například: duha, mlha, déšť, slunce a další. K tomu ještě musí být vhodné přírodní podmínky.

VÍLY

Víly, neboli rusalky, jsou svůdná stvoření, která mají svůj původ v Evropě. Jsou to půvabné mladé dívky - nebo tak alespoň vypadají. Jejich krása je přímo závratná a dokáže přimět muže k nejrůznějším pošetilostem. Mají dlouhé vlasy, jež jsou tak světlé, že se zdají být bílé. Drobná a nesmírně pohledná stvořeníčka s minimální inteligencí a jsou využívána kouzelníky především k dekoraci. Žijí v lesích na pasekách a jsou vybavena jistými kouzelnými schopnostmi k odhánění dravců, mají hašteřivou povahu, ale protože jsou velmi marnivé, zkrotné, májí-li posloužit jako ornament, kde vyniknou její nádherná motýlí křídla. Víla neumí mluvit!!! Rozmnožuje se kladením vajec. Dokáže vrhat oheň. Pokud se rozčílí, její tvář se protáhne a ztratí svou krásu.

V dřívějších dobách se lidé báli všeho nadpřirozeného a hlavně toho, co se nedalo logicky vysvětlit. Každý kdo byl jen obviněn sousedem, mohl být upálen. Víly byli většinou dobré a spíše pomáhaly než škodily. Nikdy nebylo dokázáno, že víly jsou opravdu mezi námi. Někdo věří a někdo se jen směje s představou že je to pouhý výplod fantazie. Lidé občas tvrdili že se s takovou vílou setkali. Stále však nikdo neví co je pravda a co pověst.

Horské víly jsou velmi krásné. Oblékají se do jinovatky a modrých a růžových stínů. Bydlí vysoko v horách, kam se nikdo nedostane. Horské víly osévají horská úbočí květinami, hrají si s kamzíky, zastavují laviny a dohlížejí na pastýře a jejich stáda.

Každá rostlina má svou vílu, která ji chrání. Když rostlinka onemocní, víla jí dodává sílu k uzdravení. Pokud květinu někdo utrhne, víla zůstane u ní, dokud nezvadne. Víly milují přírodu a chrání její čistotu a krásu. Zjevují se jen lidem s čistým srdcem.

Mnoho pověstí vypráví o tom, že život lidí je v rukou tří víl, které rozhodují o jejich zrození, životě i smrti. Takovým říkáme sudičky. První sudička je velmi krásná. Pomáhá nám narodit se. Druhá spořádá na nebi nit našeho života. Na jejím konci svítí hvězda. Třetí sudička rozhoduje o smrti - jednoho dne přistřihne nit života a něčí hvězda spadne a zhasne.

1 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: pomoc

(Asali, 6. 7. 2014 20:42)

Moatase přitahuje strach, smutek a vše co je špatné. Nikdy jsem ho neviděla, ale cítila jsem jeho přítomnost. Ale je možné že je to naopak, to záleží na tom jak ses cítil než jsi ho spatřil. To rozhodne jestli ho přitahuje štěstí nebo smutek. Já mám spíš zkušenosti s dušemi než s mistickými demony a zvířaty. Je to pouze můj pocit s tím Moatasem. Tak ahoj

Re: pomoc

(eatenspace, 18. 7. 2014 10:43)

já ti věřim nám vlkodlak zbořil kus střechy u kurníku a sežral 2 slepice

Debilové

(ddd, 26. 4. 2014 11:34)

To jsou tady všichni úplně blbí ? Si jako myslíte že jste nějak zajímavý když sem napíšete že jste upír/ka ? Myslíte si že vám to bude někdo věřit ? Kdy by to byla pravda tak na tuhle stránku ani nepůjdete a určitě sem jen tak bezdůvodně budete psát že jste upíři.

Fakt super !

(Mimochodem pěkný blog)

Debilové

(ddd, 26. 4. 2014 11:34)

To jsou tady všichni úplně blbí ? Si jako myslíte že jste nějak zajímavý když sem napíšete že jste upír/ka ? Myslíte si že vám to bude někdo věřit ? Kdy by to byla pravda tak na tuhle stránku ani nepůjdete a určitě sem jen tak bezdůvodně budete psát že jste upíři.

Fakt super !

(Mimochodem pěkný blog)

A...

(anonym, 21. 2. 2014 18:56)

A jsem kočkodlačice.
Kdo mi nevěří,podívejte se na můj blog kockodlaci.infoblog.cz!!
(PS:Kdo si myslí,že kočkodlaci jsou lidi,co se proměňují v kočku jsou VEDLE!!)

CO TO JE?!?!?!

(anonym, 21. 2. 2014 18:54)

Tak tyhle komentáře se mi nezdají zrovna v pořádku!!!
Komentáře nejsou k tomu,aby jsme se v nich hádali!
Ti,co na tyhle věci nevěří přeci nemají důvod sem chodit!
A popravdě 'Cryptozoologie' mě dost naštval,protože já jsem kryptozooložka a hledám nadpřirozené jevy všeho druhu a né jen duchy a démony!!
Jinak pěkná stránka:-D

...

(Saen, 21. 12. 2010 14:57)

Prošla jsem několik blogů s touhle tématikou a fascinuje mě jak si většina lidí hraje na něco co vůbec není...víte o tom kulový ;-) kdybyste věděli a znali tyhle věci jako já netroufali byste si hrát na něco co nejste ;) je to smutný ;) ale jen rada do života budte rádi za to jací ste a nedělejte ze sebe něco víc je to pro vás lepší ;) Pokud má někdo tendenci se k tomuhle vyjádřit nebo mě spamovat tady máte ICQ 258893831 vím že tenhle koment nepomůže ale to je váš problém jasný příklad tohohle například koment pomoct třetí podemnou :)

Re: ...

(white witch, 13. 2. 2014 21:16)

hele máš dobrý názory zajémám se o čarodějnictví dlouho ale nacházím jen zlé předsudky

Re: ...

(:-O, 20. 10. 2011 12:26)

TEN, KTERÝ OPRAVDU NĚCO "VÍ" DRAHÁ, SE TAKTO NEOHÁNÍ, ALE JE NAOPAK SKROMNÝ. JEDINCI TYPU - JÁ JSEM NEJLEPŠÍ A TY NEJSI NIC - MAJÍ NAOPAK KUPODIVU SEBEVĚDOMÍ MALÉ A S JEHO VĚDOMOSTMI TO BÝVÁ STEJNĚ TAK. I KDYŽ JSI TŘEBA I PŘEČETLA NĚJAKOU TU KNIHU S DUCHOVNÍ TÉMATIKOU, Z TEBE ROZHODNĚ NEDĚLÁ VŠEVIDOUCÍ, ČASTO JSOU TO PAPOUŠKOVANÉ INFORMACE JEDINCŮ, KTEŘÍ TAKÉ NEVĚDĚLI.
POVYŠOVÁNÍ SE NAD OSTATNÍ JE TAK UBOHÉ, STEJNĚ JAKO URÁŽKY, TY VĚTŠINOU ZNAČÍ NEDOSTATEK INTELEKTU A NEDOSTATEČNĚ ROZVINUTÉ VLOHY PRO SPRÁVNOU ARGUMENTACI.

Re: Re: ...

(posuzujme sami sebe, 27. 12. 2013 22:17)

Za ti co mají potřebu psát - povyšovat se, s CAPS LOCKem..mají snad sebevědomí v pořádku :-)) ? Haha...

vlkodlaci.klanweb.cz

(cc, 26. 12. 2013 20:18)

Podívejte se i na můj web vlkodlaci.klanweb.cz

www.vesmirni-lide.cz

(Jarmila, 1. 10. 2013 13:21)

Dobrý den, doporučuju všem lidem stránky www.vesmirni-lide.cz jsou tam velmi důležité a pravdivé informace o tom, jak to s námi lidmi na této planetě Zemi ve skutečnosti je a záleží na vás lidech, co si zvolíte, jestli vzestup nebo pád.

Re: www.vesmirni-lide.cz

(Vesmírní lidé jsou nebezpečnější než se zdá, 12. 12. 2013 19:18)

Vesmírní lidé, resp. ti co se jimi nazývají by si měli především zamést před vlastním prahem. Všudemožně varují před údajným očipováním a ovládáním lidí a přitom sami toto dělají, tajně !!! Snaží se skrze své weby, ukradené a zdigitalizované texty, letáky na lidi magicky mentálně, energeticky působit, ovládat ! To není vtip ani paranoia, to je bohužel pravda. Jsou tímto nebezpečenější než se zdá! Léčitelé apod, mohou potvrdit že to možné Je, enerfeticky, mentálně aj. VL jsou tak pomýlení, zblblí, že se toho, porušují to nejzákladnější pravidlo svob. vůle a osobního vývoje, bez vědomí lidí, nátlakově zasahují do jejich aury a energ. polí. Toto je zcela neakceptovatelné a všem by mělo být jasné, že kdo se tohoto dopouští, je silně zaostalý v duch. názorech na život. Láska a svobodná vůle jsou spojené, jedno bez druhého není. Zeptejte se jich proč mají zásadně tak křiklavé weby, materiály, sjednocené neoriginální fonty, které se v podstatě nedají bez újmy dlouhodobě číst. Prý jako zábrana aby to nečetla temná strana. I to je přece primitivní zarážející názor. Na jednu stranu chtějí udajně lepší svět a na druhou toto ? To co hlásají a čím lidi oslovují (jak tvrdíte pravdy ..chm, ano jistě lecos je tak, ale názorově vykradené odjinud, až na ty MZ blabla) tvrdí každé lepší duch. učení. A že by nás zachránili mimozemštani? Opět směšné, bez svobodné vůle a pokroku vl. se nic nemůže změnit, ledaže by z nás udělali loutky, ale o to vyšší svět nestojí. Čili sami VL jsou na temné straně a jejich aktivita do dokazuje. Zmanipulovaní a bohužel kvůli své zmatené víře zasahují do energ. těl druhých bez jejich vědomí a souhlasu ! To je zločin, co jiného, i kdyby to "mysleli sebelépe". Úšel nesvětí prostředky. Takže s těmi jejich weby a knihami pozor, najděte si originální autory, protože oni těch materiálů a zájmu o ně takhle zneužívají. Ono je něco jiného když vám z tv nebo kdekoli někdo lže a nebo když na vás přímo něčím negat. září, zasahuje do vaší aury ! A mohou klidně říkat že to dělají s láskou jako chtějí, vím co cítím a moji známí co s nimi měli "čest" také.

Hehe...

(Jája, 13. 10. 2013 15:48)

Lidi,prosím,poraďte mi!
Někdy se chovám fakt divně!Mám rychlý reflexy,daleko a vysoko vyskočím,když chci,dohoním auto!Když o Úplňku jsem venku,chovám se divně!Když drápnu do kůry,zůstanou v ní rejhy a...ptostě je to divný!!!

Re: Hehe...

(Marta, 24. 10. 2013 17:16)

Buď jsi neuvěřitelně atleticky nadaná a nebo jsi upír!

Bánčí

(Jirka, 1. 2. 2010 17:31)

Ahoj nevím jak se to přesně píše ale potřebuji co nejvíce informacích o této bytosti posílejte prosím na jirka.macina@seznam.cz děkuji

Re: Bánčí

(elllllll, 28. 11. 2011 15:34)

Bánčí je pokuď vím nadpřirozená bytost co se živí lidským utrpením. Má podobu ženy a nosí bílé šaty.

Re: Bánčí

(Samvěd, 3. 1. 2012 18:48)

Banshee je bytost, oznamující smrt někoho z rodiny. Při smrti významné osobnosti se může sejít i víc banshee najednou. Projevují se táhlým zoufalým kvilem. Pochází z Irska a Skotska.

Re: Bánčí

(katrina, 29. 9. 2012 12:05)

ahoj bándží je natpřirozená bytost a živí se lidským utrpením v bodobě ženy s dlouhými blon až vybledlími vlasami a v bílomodrím rostrhaném habitu lze vyvolat radši to neskoušej je obyvatal černé magie tudiš tě masově zavraždí

Re: Bánčí

(nem, 22. 8. 2013 20:18)

ok, ale pište to proboha tak jak se to píše - Banshee
a btw. ten hábit je bílej, nebo bílošedej, s bílomodrou jak tu někdo psal to nemá nic společnýho