Jdi na obsah Jdi na menu
 


ELFOVÉ

Elfové jsou bytosti čistého dobra. Mají krásné špičaté uši a jsou nesmrtelní. Na hrdlech nosili zvláštní amulety, které je ochraňovaly před zlem.Vládli všem živlům (země, vzduch, voda, oheň).Uměli poručit, jeden ze živlů přiběhl na pomoc. Byli to hodné bytosti nosící dlouhé průsvitné hábity. Žili v lesích(vše možně). Byli moudří a krásní. První živé inteligentní bytosti na zemi. Na obranu používají luky a šípy.Vidějí na dálku.

Elfové jsou známou rasou, žijící zpravidla hluboko v lesích nebo v odlehlých údolích a roklinách. Jsou menší než lidé a zdaleka ne tak robustní. Pro své plavé vlasy a jemné rysy obličeje jsou pokládáni za velmi krásné a až poněkud změkčilé.

Protože jsou velmi inteligentní, jen neradi bojují. Jsou-li k boji donuceni, umějí být nebezpečnými soupeři. Jejich rodovou zbraní je dlouhý luk.

Největší uplatnění ale nacházejí elfové v povoláních kouzelníků, hraničářů a alchymistů, snad i pro svou lásku k vědění. Zpravidla se příliš dobře nesnášejí s trpaslíky (každá z ras má jiné žebříčky hodnot), ale ve vašem světě tomu může být i jinak. Elfové mají rádi krásné věci, zbožňují moře a hvězdy a v jejich jazycích je na ně mnoho nádherných písní.

Elfové jsou vesměs čestní a spravedliví a jen zřídka se mezi nimi vyskytnou opravdu zlí jedinci.

ELFÍK

FAIRY

Fairy bývá často zaměňována s vílou. Narozdíl od ní je však mnohem menší a na zádech má křídla podobná motýlím. Fairy obletují květiny, najdete je na skrytých, většinou lesních pasekách. Pro kouzelníky i nekouzelníky jsou neškodné. Někdy jsou využívány jako ozdoby.

NYMFA

Nymfy jsou obdobou naší Rusalky. Žijí u vody, tančí na hladině, nebo kolem vodní plochy. Jsou charakteristické svou světlou až namodralou pokožkou a tmavýma očima. Jejich vlasy mohou být modrozelené, ale i blond až rezavé. Není známo, že by jakkoliv škodily.

DRYÁDA

Dryáda, neboli duch stromu, žije uvnitř starých rozložitých stromů v hloubi lesů. Přesto, že je zařazována mezi víly, nejde o stvoření tančící na palouku při měsíčku. Dryády střeží les proti vandalům, kteří by ho ničili. Ovládají svá vlastní kouzla, jako například jakýsi druh přemístění. Pokud je strom Dryády zničen, zahyne. Zbarvení kůže dryády osciluje mezi bílou a zelenou. Měří asi tak 150 cm. Vyskytuje se zvláště kolem Pentagramu.

NOPALT

Je to jedno z nejlepších stvoření na této planetě. Bývá popisována bílá vlčice, ale její podobu si pamatuje jen málokdo. Jakmile splní svůj úkol a zachrání člověka před Moatas, vytratí se z jeho vzpomínek. A to tak, že člověk přisuzuje svou změnu buď sám sobě, a nebo osobě, která mu v jeho nelehké době pomohla. Pamatovat si ji může pouze ten, kdo v ni věří. Jejím hlavním posláním je vnášet lidem do života štěstí, radost a pocit bezpečí. Osobu, která potřebuje pomoct, vycítí svým čichem stejně jako Moatas. A docela podobným způsobem jim pomáhá. Promítá jim jejich nejlepší vzpomínky a věci, které ještě nestihli udělat. Pokud jednoho člověka ovládá jak Moatas tak Nopalt, rozhoduje jen síla člověka. Buď chce žít a nebo nechá zvítězit stranu druhou. Co hraje pro Moatas je i fakt, že vzdát život a nemuset již řešit všední problémy je mnohem lákavější představa než se s nimi dennodenně potýkat. Bohužel i Nopalt zemře, pokud prohraje svůj souboj o lidský život. Jelikož je Nopalt opak Moatase, rodí se na plážích, které přijímají vysoké množství slunečních paprsků. Existuje však ještě jeden způsob, jak Nopalt zemře. Loví ho totiž černokněžníci za záměrem zničení lidstva. Svět bez Nopalt by nemohl existovat, protože jen hrstka šťastlivců se dokáže sama ubránit depresím.

MOATAS

Je to jedno z nejhorších stvoření, jaké si dokážeme představit. Snaží se jen o to, aby dohnal lidi k sebevraždě. Tomuto přispívá i jeho vzhled. Již odedávna je popisován jako černý ještěr, přibližně 2 m vysoký, chodící jen po dvou nohách, jeho tělo je pokryto šupinami. Ty jsou však zvláštní tím, že jsou napuštěné jedem. Za svými oběťmi se přemisťuje pomocí mysli, vycítí místo, kde má šanci na úspěch. A kořist, kterou si vyhlédne, už jen tak nepustí, pronásleduje ji, dokud nedocílí svého. A málo lidí mu může uniknout bez cizí pomoci. Žije prakticky po celém světě a nejvíce si libuje v temných prostorech, kde je prakticky neviditelný. Největší koncentrace jich je ale ve velkých městech, kde je nadmíra lidí plných stresu a zoufalosti. To je totiž jediné, co potřebují ke svému ďábelskému plánu. Hledají totiž lidi, kteří se v někom zklamali a bojí se ostatních lidí. Číhá na ně v temných parcích, kam se spousty lidí chodí procházet a přemýšlet. Tehdy mají nostalgickou náladu a Moatas svou příležitost. Nabourává se lidem do mysli, kde jim dodává pocit zoufalství, samoty, prázdnoty, méněcennosti a ti, kteří nemají sílu zvládnout tíhu vlastních myšlenek, pak ukončí život. Záměrně lidem podsouvá ty nejhorší vzpomínky, jako jsou křivdy, rozchody, hádky, vlastní chyby, vše na co by člověk raději zapomenul. On je však dokáže vybavit v plné síle a ještě k nim něco přidat. A tím sprovodil ze světa nejednoho člověka či kouzelníka. Moatas se živí negativními emocemi, které ze sebe člověk vydává. A rodí se v podzemních bažinách v místech, na které nikdy nedopadl ani jediný sluneční paprsek. Jeho vývoj trvá přibližně dva týdny. A zemře, pokud mu někdo unikne. To vypadá jako zřídkakdy viděný jev, protože málo lidí dokáže odolat jeho síle, ale jako spousta věcí na tomto světě má i Moatas svůj opak, který lidem dodává pocit bezpečí, přátelství a lásky. jmenuje se Nopalt.

SONOG

Je to malá kouzelná bytost, která nemá přesnou podobu, protože se mění v to, co chce bytost, kterou navštívil. Jeho tvar mimo sen nebyl nikdy pořádně zjištěn, ale různé domněnky vypráví o malém mužíčkovi stvořeném z mlhy. Vkrádá se lidem do spánku, kde následně vyvolává sny, a to je velmi důležité, neboť člověk se ve svých snech nevědomky srovnává s děním, které prožil, když byl vzhůru. A kdyby lidi neměli sny, bylo by to velmi nebezpečné. Zlé druhy těchto stvoření mohou způsobovat noční můry. Sonog nedělá rozdíly mezi kouzelníky nebo lidmi kouzelnické umění neovládajícími. Není způsob, jak Sonoga přivolat, protože se zjevuje pouze lidem, kteří si to zaslouží. Jsou černokněžníci, kteří neovládají nitrozpyt, a snaží se polapit Sonoga všemožnými pastmi a s jeho pomocí se dostat lidem do snu, což může mít neblahé následky. A opravdu zručný kouzelník by se mohl kdykoli dostat člověku do mysli i za bdělého stavu. Proto jsou velmi dobře chráněni před polapením, které je velmi náročné. Kouzelník musí během svého snu vědomě probudit svou mysl, která skřítka uvězní v jeho hlavě. Sonogové mají i pro tento případ dar iluzí. Mohou člověku vnuknout představu, že mu například hoří hlava nebo že ho někdo volá, a odvrátí tak mysl člověka k pozornosti na jiný předmět a sami potom uprchnou. Sonog se živí malou částí lidských emocí, které vzniknou při snu. Vznik nového Sonoga je velmi vzácný, protože se musí sejít velké množství přírodních jevů, například: duha, mlha, déšť, slunce a další. K tomu ještě musí být vhodné přírodní podmínky.

VÍLY

Víly, neboli rusalky, jsou svůdná stvoření, která mají svůj původ v Evropě. Jsou to půvabné mladé dívky - nebo tak alespoň vypadají. Jejich krása je přímo závratná a dokáže přimět muže k nejrůznějším pošetilostem. Mají dlouhé vlasy, jež jsou tak světlé, že se zdají být bílé. Drobná a nesmírně pohledná stvořeníčka s minimální inteligencí a jsou využívána kouzelníky především k dekoraci. Žijí v lesích na pasekách a jsou vybavena jistými kouzelnými schopnostmi k odhánění dravců, mají hašteřivou povahu, ale protože jsou velmi marnivé, zkrotné, májí-li posloužit jako ornament, kde vyniknou její nádherná motýlí křídla. Víla neumí mluvit!!! Rozmnožuje se kladením vajec. Dokáže vrhat oheň. Pokud se rozčílí, její tvář se protáhne a ztratí svou krásu.

V dřívějších dobách se lidé báli všeho nadpřirozeného a hlavně toho, co se nedalo logicky vysvětlit. Každý kdo byl jen obviněn sousedem, mohl být upálen. Víly byli většinou dobré a spíše pomáhaly než škodily. Nikdy nebylo dokázáno, že víly jsou opravdu mezi námi. Někdo věří a někdo se jen směje s představou že je to pouhý výplod fantazie. Lidé občas tvrdili že se s takovou vílou setkali. Stále však nikdo neví co je pravda a co pověst.

Horské víly jsou velmi krásné. Oblékají se do jinovatky a modrých a růžových stínů. Bydlí vysoko v horách, kam se nikdo nedostane. Horské víly osévají horská úbočí květinami, hrají si s kamzíky, zastavují laviny a dohlížejí na pastýře a jejich stáda.

Každá rostlina má svou vílu, která ji chrání. Když rostlinka onemocní, víla jí dodává sílu k uzdravení. Pokud květinu někdo utrhne, víla zůstane u ní, dokud nezvadne. Víly milují přírodu a chrání její čistotu a krásu. Zjevují se jen lidem s čistým srdcem.

Mnoho pověstí vypráví o tom, že život lidí je v rukou tří víl, které rozhodují o jejich zrození, životě i smrti. Takovým říkáme sudičky. První sudička je velmi krásná. Pomáhá nám narodit se. Druhá spořádá na nebi nit našeho života. Na jejím konci svítí hvězda. Třetí sudička rozhoduje o smrti - jednoho dne přistřihne nit života a něčí hvězda spadne a zhasne.

1 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Neumíte psát?!

(aneta, 30. 12. 2015 18:49)

Me je 11 a jsem upirka mam i dukazi mam spicaky ,vidim tepat zili svich kama radu vis vole debile:):D

Re: Re: Neumíte psát?!

(Petr, 8. 2. 2016 19:23)

Ahoj. Mohu jen poprosit zdali je tady nějaký upír.
Tak ať mi napíše něco bych chtěl vědět. Můj email hotfoun@gmail.com

zmrdezkurvenej

(sešpičakdyžtočteš, 28. 1. 2016 11:53)

hej ty čůráku zkurvenej co to je zase za hovna

upiri?BLBOSt

(Elliz..., 2. 2. 2013 16:49)

Kdo z vas si mysli ,ze je upir tak jste fakt pekni volove!Kdyz jdu na nejakou webovou stranku treba o upirech tak si ctu komentare a kazdy tam pise, ze je upir a takove blbosti.Nechapu, co to s vami lidi je!!!
jenom ze sebe delate pitomce!!!!

Re: upiri?BLBOSt

(Marta, 24. 10. 2013 17:20)

No víš jsou lidi kteří by si to moc přáli a tak to o sobě píšou, ale to ty asi nikdy nepochopíš!!

Re: upiri?BLBOSt

(aneta, 27. 12. 2015 20:05)

Co to si viprosuju kurvo

Shadows

(Sebastian, 27. 5. 2013 3:42)

Je zvláštní, že se tu perete o něco o čem očividně ani jeden z Vás nemá páru. Zkuste se zaměřit na něco jiného. Třeba na vaše studium, neboť u mnohých z vás se objevují takové gramatické chyby, že by se jeden vážně pokácel.
Co se týká vás pseudoupírů, zkuste si skočit na psychiatrii. Je tam vážně milý personál, dostanete něco k jídlo a nějakou medikaci a věřte nebo ne, bude vám hned lépe. :)
S pozdravem, Sebastian

Re: Shadows

(aneta, 27. 12. 2015 20:01)

Ty debile mam tam chiby protoze mam poruchy a na psichijatriji nejbu nato ti seru jo

upir

(Pomoc, 27. 8. 2015 9:07)

Sem taky upír nebo něco jako Drákula mužů sice činit na slunce ale nerostou mi zuby pls pomocte

Re: upir

(aneta, 27. 12. 2015 11:49)

Ja sem taky upirka vidim tepat zily svich kamosu

Kušujte

(Medusa, 15. 12. 2015 17:17)

hele, chápu jak je úžasný říct takhle veřejně, kdo sakra jste, ale jestli bude dál někdo prozrazovat existenci upírů, rozpářu mu krk ok? Myslím, že zrovna v téhle době není vhodný říkat jakoukoli pravdu

Troll

(Zkažzubka, 2. 12. 2015 10:43)

Poté, co jsem si přečetla Harryho Pottera: Kámen mudrců se ze mě stal troll.

tajemstvi

(W, 4. 11. 2015 9:54)

Zachovejte svou pravou identitu v tajnosti, jinak se budete do konce zivota takhle se skořápkami hádat. S pozdravem Aria :)

pomoc

(pomoc jak se to mám naučit ovládat, 29. 6. 2015 14:49)

já tomu nemůžu uvěřit já jsem čarodějka a neumím to ovládat

Nouze klanů

(Eleonora, 22. 5. 2015 23:55)

hele mám problém, hodně lidí mi říká že jsem chladnokrevná, mám výrazné oči a jsem chvilkami agres na lidi což jsou známky vlkodlaka ale ti druzí mi říkají že jsem milá, hodná, laskavá a co já vím tak mám ráda luky, což jsou známky elfa takže kdybych měla na výběr tak ani nevím co si mám vybrat

Pomoc?

(Amy, 21. 3. 2015 13:53)

Nic proti, ale proč by sem nemohl zavítat i někdo, kdo na magii nevěří? To je to jako tak, že si někdo nevěřící na magii nemůže přečíst něco o názorech ostatních na toto téma?
Když věříte, že upíři jste, tak prosím. (A není to ve skutečnosti tak, že na ně ve skutečnosti nevěříte, ale to, co jste si přečetli, se vám natolik zalíbilo, že jste se rozhodli tomu věřit, nebo se dokonce snažíte sami sebe přesvědčit, že těmi upíry doopravdy jste?) No, nechám to na vás, ja sama to mám tak, že nevěřím na magii ani nic takového, ale když o tom čtu, tak většinou toužím po tom, aby se to stalo skutečností. Jestli se jednou proletím na drakovi, můj brácha bude upír a ve vaně mojí sestřenice se bude ráchat mořská panna, můžete mi říct "My jsme ti to říkali!". Ale do té doby si budu myslet svoje, vás nechám věřit v upíry a knížky a stránky o magii si budu nadále jen pročítat.
To je tak všechno, co jsem měla na srdci, snad jen ještě to, že je opravdu divné, že když jste takový upíři a tak, proč to tady píšete? To se nebojíte, že si vás někdo najde, unese a bude na vás dělat v laboratoři pokusy, aby zjistil, jaký speciální chemický prvek obsahujete, a jak vás lze naklonovat?
Takže hodně štěstí.
Amy

co prosím??

(Elis, 5. 1. 2015 11:40)

Odkdy se víly rozmnožují vajíčky??

pomoc

(jednorozec, 21. 10. 2014 21:47)

Prosím upirku a ostatní jestli by mi nenapsali na email holkarebelka@seznam.cz
Něco kde najít jednorožce a jak ho ochocit

pomoc

(Luss, 21. 7. 2014 17:34)

Zní to až pohádkově a je mi docela trapně když to píšu ale u babičky na půdě jsem našla starou zaprášenou knihu a když jsem ji otevřela někde v půlce a přečetla jakousi větu začalo venku pršet !!! a přetom před pěti minutama tam nebyl ani mráček!!!
Cca po týdnu jsme si s kamarádkama vytvářeli příběh a když jsme se dostali k očím u hl. hrdinky pomyslela jsem na filalovou.
A asi si domyslíte co ...... ted nosím čočky protože je to dost nápadný.....

Help..... lidi co se mnou je ?! :(

pomoc

(martin, 30. 6. 2014 15:43)

hele lidi me zajima MOATAS spatril jsem ho na kresle v pokoji a kdyz jsem se chtel k nemu priblizit tak tam porad byl a potom jsem zavolal mamu a ta si na to kreslo sedla a nic tam nebylo ale kdyz adesla tak stal pred kreslem nevedel jsem co stim delat tak jsem zalez do periny a bal jsem se ale potom jsem jse prestal bat a najednou bil pric nechapu jak to je mozny a halucinace to urcite nebyli prosim vertemi