Jdi na obsah Jdi na menu
 


ELFOVÉ

Elfové jsou bytosti čistého dobra. Mají krásné špičaté uši a jsou nesmrtelní. Na hrdlech nosili zvláštní amulety, které je ochraňovaly před zlem.Vládli všem živlům (země, vzduch, voda, oheň).Uměli poručit, jeden ze živlů přiběhl na pomoc. Byli to hodné bytosti nosící dlouhé průsvitné hábity. Žili v lesích(vše možně). Byli moudří a krásní. První živé inteligentní bytosti na zemi. Na obranu používají luky a šípy.Vidějí na dálku.

Elfové jsou známou rasou, žijící zpravidla hluboko v lesích nebo v odlehlých údolích a roklinách. Jsou menší než lidé a zdaleka ne tak robustní. Pro své plavé vlasy a jemné rysy obličeje jsou pokládáni za velmi krásné a až poněkud změkčilé.

Protože jsou velmi inteligentní, jen neradi bojují. Jsou-li k boji donuceni, umějí být nebezpečnými soupeři. Jejich rodovou zbraní je dlouhý luk.

Největší uplatnění ale nacházejí elfové v povoláních kouzelníků, hraničářů a alchymistů, snad i pro svou lásku k vědění. Zpravidla se příliš dobře nesnášejí s trpaslíky (každá z ras má jiné žebříčky hodnot), ale ve vašem světě tomu může být i jinak. Elfové mají rádi krásné věci, zbožňují moře a hvězdy a v jejich jazycích je na ně mnoho nádherných písní.

Elfové jsou vesměs čestní a spravedliví a jen zřídka se mezi nimi vyskytnou opravdu zlí jedinci.

ELFÍK

FAIRY

Fairy bývá často zaměňována s vílou. Narozdíl od ní je však mnohem menší a na zádech má křídla podobná motýlím. Fairy obletují květiny, najdete je na skrytých, většinou lesních pasekách. Pro kouzelníky i nekouzelníky jsou neškodné. Někdy jsou využívány jako ozdoby.

NYMFA

Nymfy jsou obdobou naší Rusalky. Žijí u vody, tančí na hladině, nebo kolem vodní plochy. Jsou charakteristické svou světlou až namodralou pokožkou a tmavýma očima. Jejich vlasy mohou být modrozelené, ale i blond až rezavé. Není známo, že by jakkoliv škodily.

DRYÁDA

Dryáda, neboli duch stromu, žije uvnitř starých rozložitých stromů v hloubi lesů. Přesto, že je zařazována mezi víly, nejde o stvoření tančící na palouku při měsíčku. Dryády střeží les proti vandalům, kteří by ho ničili. Ovládají svá vlastní kouzla, jako například jakýsi druh přemístění. Pokud je strom Dryády zničen, zahyne. Zbarvení kůže dryády osciluje mezi bílou a zelenou. Měří asi tak 150 cm. Vyskytuje se zvláště kolem Pentagramu.

NOPALT

Je to jedno z nejlepších stvoření na této planetě. Bývá popisována bílá vlčice, ale její podobu si pamatuje jen málokdo. Jakmile splní svůj úkol a zachrání člověka před Moatas, vytratí se z jeho vzpomínek. A to tak, že člověk přisuzuje svou změnu buď sám sobě, a nebo osobě, která mu v jeho nelehké době pomohla. Pamatovat si ji může pouze ten, kdo v ni věří. Jejím hlavním posláním je vnášet lidem do života štěstí, radost a pocit bezpečí. Osobu, která potřebuje pomoct, vycítí svým čichem stejně jako Moatas. A docela podobným způsobem jim pomáhá. Promítá jim jejich nejlepší vzpomínky a věci, které ještě nestihli udělat. Pokud jednoho člověka ovládá jak Moatas tak Nopalt, rozhoduje jen síla člověka. Buď chce žít a nebo nechá zvítězit stranu druhou. Co hraje pro Moatas je i fakt, že vzdát život a nemuset již řešit všední problémy je mnohem lákavější představa než se s nimi dennodenně potýkat. Bohužel i Nopalt zemře, pokud prohraje svůj souboj o lidský život. Jelikož je Nopalt opak Moatase, rodí se na plážích, které přijímají vysoké množství slunečních paprsků. Existuje však ještě jeden způsob, jak Nopalt zemře. Loví ho totiž černokněžníci za záměrem zničení lidstva. Svět bez Nopalt by nemohl existovat, protože jen hrstka šťastlivců se dokáže sama ubránit depresím.

MOATAS

Je to jedno z nejhorších stvoření, jaké si dokážeme představit. Snaží se jen o to, aby dohnal lidi k sebevraždě. Tomuto přispívá i jeho vzhled. Již odedávna je popisován jako černý ještěr, přibližně 2 m vysoký, chodící jen po dvou nohách, jeho tělo je pokryto šupinami. Ty jsou však zvláštní tím, že jsou napuštěné jedem. Za svými oběťmi se přemisťuje pomocí mysli, vycítí místo, kde má šanci na úspěch. A kořist, kterou si vyhlédne, už jen tak nepustí, pronásleduje ji, dokud nedocílí svého. A málo lidí mu může uniknout bez cizí pomoci. Žije prakticky po celém světě a nejvíce si libuje v temných prostorech, kde je prakticky neviditelný. Největší koncentrace jich je ale ve velkých městech, kde je nadmíra lidí plných stresu a zoufalosti. To je totiž jediné, co potřebují ke svému ďábelskému plánu. Hledají totiž lidi, kteří se v někom zklamali a bojí se ostatních lidí. Číhá na ně v temných parcích, kam se spousty lidí chodí procházet a přemýšlet. Tehdy mají nostalgickou náladu a Moatas svou příležitost. Nabourává se lidem do mysli, kde jim dodává pocit zoufalství, samoty, prázdnoty, méněcennosti a ti, kteří nemají sílu zvládnout tíhu vlastních myšlenek, pak ukončí život. Záměrně lidem podsouvá ty nejhorší vzpomínky, jako jsou křivdy, rozchody, hádky, vlastní chyby, vše na co by člověk raději zapomenul. On je však dokáže vybavit v plné síle a ještě k nim něco přidat. A tím sprovodil ze světa nejednoho člověka či kouzelníka. Moatas se živí negativními emocemi, které ze sebe člověk vydává. A rodí se v podzemních bažinách v místech, na které nikdy nedopadl ani jediný sluneční paprsek. Jeho vývoj trvá přibližně dva týdny. A zemře, pokud mu někdo unikne. To vypadá jako zřídkakdy viděný jev, protože málo lidí dokáže odolat jeho síle, ale jako spousta věcí na tomto světě má i Moatas svůj opak, který lidem dodává pocit bezpečí, přátelství a lásky. jmenuje se Nopalt.

SONOG

Je to malá kouzelná bytost, která nemá přesnou podobu, protože se mění v to, co chce bytost, kterou navštívil. Jeho tvar mimo sen nebyl nikdy pořádně zjištěn, ale různé domněnky vypráví o malém mužíčkovi stvořeném z mlhy. Vkrádá se lidem do spánku, kde následně vyvolává sny, a to je velmi důležité, neboť člověk se ve svých snech nevědomky srovnává s děním, které prožil, když byl vzhůru. A kdyby lidi neměli sny, bylo by to velmi nebezpečné. Zlé druhy těchto stvoření mohou způsobovat noční můry. Sonog nedělá rozdíly mezi kouzelníky nebo lidmi kouzelnické umění neovládajícími. Není způsob, jak Sonoga přivolat, protože se zjevuje pouze lidem, kteří si to zaslouží. Jsou černokněžníci, kteří neovládají nitrozpyt, a snaží se polapit Sonoga všemožnými pastmi a s jeho pomocí se dostat lidem do snu, což může mít neblahé následky. A opravdu zručný kouzelník by se mohl kdykoli dostat člověku do mysli i za bdělého stavu. Proto jsou velmi dobře chráněni před polapením, které je velmi náročné. Kouzelník musí během svého snu vědomě probudit svou mysl, která skřítka uvězní v jeho hlavě. Sonogové mají i pro tento případ dar iluzí. Mohou člověku vnuknout představu, že mu například hoří hlava nebo že ho někdo volá, a odvrátí tak mysl člověka k pozornosti na jiný předmět a sami potom uprchnou. Sonog se živí malou částí lidských emocí, které vzniknou při snu. Vznik nového Sonoga je velmi vzácný, protože se musí sejít velké množství přírodních jevů, například: duha, mlha, déšť, slunce a další. K tomu ještě musí být vhodné přírodní podmínky.

VÍLY

Víly, neboli rusalky, jsou svůdná stvoření, která mají svůj původ v Evropě. Jsou to půvabné mladé dívky - nebo tak alespoň vypadají. Jejich krása je přímo závratná a dokáže přimět muže k nejrůznějším pošetilostem. Mají dlouhé vlasy, jež jsou tak světlé, že se zdají být bílé. Drobná a nesmírně pohledná stvořeníčka s minimální inteligencí a jsou využívána kouzelníky především k dekoraci. Žijí v lesích na pasekách a jsou vybavena jistými kouzelnými schopnostmi k odhánění dravců, mají hašteřivou povahu, ale protože jsou velmi marnivé, zkrotné, májí-li posloužit jako ornament, kde vyniknou její nádherná motýlí křídla. Víla neumí mluvit!!! Rozmnožuje se kladením vajec. Dokáže vrhat oheň. Pokud se rozčílí, její tvář se protáhne a ztratí svou krásu.

V dřívějších dobách se lidé báli všeho nadpřirozeného a hlavně toho, co se nedalo logicky vysvětlit. Každý kdo byl jen obviněn sousedem, mohl být upálen. Víly byli většinou dobré a spíše pomáhaly než škodily. Nikdy nebylo dokázáno, že víly jsou opravdu mezi námi. Někdo věří a někdo se jen směje s představou že je to pouhý výplod fantazie. Lidé občas tvrdili že se s takovou vílou setkali. Stále však nikdo neví co je pravda a co pověst.

Horské víly jsou velmi krásné. Oblékají se do jinovatky a modrých a růžových stínů. Bydlí vysoko v horách, kam se nikdo nedostane. Horské víly osévají horská úbočí květinami, hrají si s kamzíky, zastavují laviny a dohlížejí na pastýře a jejich stáda.

Každá rostlina má svou vílu, která ji chrání. Když rostlinka onemocní, víla jí dodává sílu k uzdravení. Pokud květinu někdo utrhne, víla zůstane u ní, dokud nezvadne. Víly milují přírodu a chrání její čistotu a krásu. Zjevují se jen lidem s čistým srdcem.

Mnoho pověstí vypráví o tom, že život lidí je v rukou tří víl, které rozhodují o jejich zrození, životě i smrti. Takovým říkáme sudičky. První sudička je velmi krásná. Pomáhá nám narodit se. Druhá spořádá na nebi nit našeho života. Na jejím konci svítí hvězda. Třetí sudička rozhoduje o smrti - jednoho dne přistřihne nit života a něčí hvězda spadne a zhasne.

1 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: pomoc

(SASA HARAZIMOVÁ, 9. 12. 2012 15:08)

TY SI VÁŽNĚ UPÍRKA TO JE BOŽÍ,,,,,,,, NEPŘIJELA BYZ MĚ KOUSNOUT BĚLÁ NAD OPAVOU
dum 148


ODEPIŠ PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM.

Re: Re: pomoc

(Anyt, 29. 12. 2012 15:38)

Ahoj,jak si se stala upírkou? A Jaké toje? moc by mě to zajímalo :)

Re: pomoc

(Adelka Rockerka :P, 3. 1. 2012 20:34)

holka kdyby si byla upírka tak se tm nechlubíš a radši to nikomu neříkáš..a jinak na tyhle věci nevěřim na duchy,démony,čarodějnce,konec světa, satana atd jo ale tohle už je vážně přehnaný

Re: Re: pomoc

(aneta, 27. 12. 2015 19:43)

Jo vazne ty kretene tak jak me visvetlis najdes me pod jmenem aneta jasny

Re: Re: pomoc

(TEXA, 3. 8. 2012 14:15)

Jste uplne retardovani!!!! Sice si nemyslim ze je upirka ale taky si nemyslim ze neexistuje konec sveta, duchove, vily atd.: az uvidite ducha nebo neco nadprirozeneho tak teprve pochopite o co vlastne jde jinak sem nepiste!!!!

Re: pomoc

(Archandelos Michaelos, 12. 1. 2012 14:14)

Hm to si upírka ale možná jenom pod přezdívkou nevim na co si tady hraješ

Re: Re: pomoc

(upírka, 28. 4. 2014 12:33)

bla bla bla

Re: Re: pomoc

(aneta, 27. 12. 2015 19:47)

Kretene to je pravda ze sou upiri

Upirko trapačko

(Archandelos Michaelos, 23. 1. 2012 17:43)

No a já jsem zubní víla, upírko jak si tak říkáš si trapná jako moje týdení slipy. A nevim na co si tady hraješ...

Re: Upirko

(aneta, 27. 12. 2015 19:49)

Ty ses trapnej vul ne kreten picus ATD.

Re: Upirko trapačko

(SASA HARAZIMOVÁ, 9. 12. 2012 15:13)

STAREJ SE LASKAVĚ O SEBE
BLBKO

VZKAZ
TO TY SI TRAPAČKA.

Re: pomoc

(nono, 23. 5. 2012 16:57)

nekecej!!!

Re: Re: pomoc

(SONA, 9. 12. 2012 15:17)

TO TY NEKECEJ
PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM
TY JEDNA
HOVNIVÁLKO
HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

OTÁZKA

(Barča, 12. 1. 2017 13:31)

A co Andělé?
Nechceš o nich něco napsat? Hrozně mě zajímají :D

pomocte mi prosím

(Lukáš, 8. 1. 2017 22:30)

myslím si že mám napadenou mysl nevím co s tím mám dělat pomocte mi nedělám si srandu jen když jsem si četl o bytosti zvanou MOATAS tak si myslím že je to někdo v mém okolí

super web

(Es, 5. 12. 2016 14:03)

páni ani jsem nevěděla kolik bytostí ještě neznám a to se o ně hodně zajímám. Víte ještě o nějakých bytostech které nejsou až tak známé?

jsou mezi námi

(lovec, 13. 7. 2016 18:56)

To že někdo píše jentak že je upir znamená že není .Upiri a plno dalších stvoření existuje věřte nebo ne ale jsou tu lidi kteří vás ostatní chrání (lovci)ale kdyby jsme přestali tak byste byly všichni v prdeli.Tak nekecejte že jste upiri protože ti se radši před námi schovávají,aby nepřišli k uhoně.

Neumíte psát?!

(Baui, 3. 1. 2015 15:24)

Nenašel sem komentář bez chyby...Mimochodem když jste takový čarodějnice a upíři tak proč to dáváte na veřejnost?!Vy opravdu věřite na šotky,elfi a další fiktivní bytosti? :-D kolik vám je??

Re: Neumíte psát?!

(Rage of the Queen, 6. 2. 2015 13:15)

Na co že to věří? Na elfY. Pokud sám nevíš, jak psát, tak ostatním nepiš, že to neumí. Já na nadpřirozeno věřím. Pokud ty ne, je to tvoje věc, nevíš o co přicházíš. Na upíry věřím také, ale samozřejmě ne v takové formě jako je Edward a Bella nebo Damon a Elena. Podle mě jsou dnešní puberťačky a někdy i dospělí lidé natolik hloupí, že uvěří tomu, že upíři svítí na Slunci nebo dokáží vypnout své emoce. K vypnutí emocí bych se vyjádřila asi tak, že jakmile se někdo (ať už věříš nebo jen v mýtech) stává upírem, jeho lidskost je pryč. Upír nedokáže milovat. Jediné, co může dělat, je družit se s ostatními svého druhu, ale velké společnosti jsou spíš ojedinělé. Na upírovi není nic lidského. A pokud vás baví vyjadřovat se na internetu o tom, že jste upíři, (což nejste, protože byste ve dne spali a v noci sháněli potravu nebo se věnovali svému harému a orgiím) tak vám nebudu brát, jen je neuvěřitelné, že lidstvo je tak hloupé, že něco takového napíše a ještě hloupější, že na to reaguje komentáři typu: 'Jaks to udelala ja chci taki byt upir!!' Stydím se za to, že patřím mezi lidskou rasu. Ale naštěstí se schopným mágem a bohem nezbednosti se dokážou věci měnit. Děkuji za pozornost.

Re: Neumíte psát?!

(Sorry ale ne.., 13. 5. 2015 13:32)

No tak neumíme psát(téhle generaci je uplně fuk pravopis, nejspíš jseš nějáký přiblblí šprt) já sice nejsem nadpřirozená bytost, ale řekni mi ty češtináři jestli že je vesmír tak velký a vědci před 4 roky tvrdili že jsme jediní ve vesmíru a teď říkají že je tam někde další svět na sto procent, tak proč by nemohli být nadpřirozené jevy? Každý v něco věří je jedno na co ty třeba věříš na velký třesk ale mi na sedm dní zrození tak přestaň kvákat :))