Jdi na obsah Jdi na menu
 


ELFOVÉ

Elfové jsou bytosti čistého dobra. Mají krásné špičaté uši a jsou nesmrtelní. Na hrdlech nosili zvláštní amulety, které je ochraňovaly před zlem.Vládli všem živlům (země, vzduch, voda, oheň).Uměli poručit, jeden ze živlů přiběhl na pomoc. Byli to hodné bytosti nosící dlouhé průsvitné hábity. Žili v lesích(vše možně). Byli moudří a krásní. První živé inteligentní bytosti na zemi. Na obranu používají luky a šípy.Vidějí na dálku.

Elfové jsou známou rasou, žijící zpravidla hluboko v lesích nebo v odlehlých údolích a roklinách. Jsou menší než lidé a zdaleka ne tak robustní. Pro své plavé vlasy a jemné rysy obličeje jsou pokládáni za velmi krásné a až poněkud změkčilé.

Protože jsou velmi inteligentní, jen neradi bojují. Jsou-li k boji donuceni, umějí být nebezpečnými soupeři. Jejich rodovou zbraní je dlouhý luk.

Největší uplatnění ale nacházejí elfové v povoláních kouzelníků, hraničářů a alchymistů, snad i pro svou lásku k vědění. Zpravidla se příliš dobře nesnášejí s trpaslíky (každá z ras má jiné žebříčky hodnot), ale ve vašem světě tomu může být i jinak. Elfové mají rádi krásné věci, zbožňují moře a hvězdy a v jejich jazycích je na ně mnoho nádherných písní.

Elfové jsou vesměs čestní a spravedliví a jen zřídka se mezi nimi vyskytnou opravdu zlí jedinci.

ELFÍK

FAIRY

Fairy bývá často zaměňována s vílou. Narozdíl od ní je však mnohem menší a na zádech má křídla podobná motýlím. Fairy obletují květiny, najdete je na skrytých, většinou lesních pasekách. Pro kouzelníky i nekouzelníky jsou neškodné. Někdy jsou využívány jako ozdoby.

NYMFA

Nymfy jsou obdobou naší Rusalky. Žijí u vody, tančí na hladině, nebo kolem vodní plochy. Jsou charakteristické svou světlou až namodralou pokožkou a tmavýma očima. Jejich vlasy mohou být modrozelené, ale i blond až rezavé. Není známo, že by jakkoliv škodily.

DRYÁDA

Dryáda, neboli duch stromu, žije uvnitř starých rozložitých stromů v hloubi lesů. Přesto, že je zařazována mezi víly, nejde o stvoření tančící na palouku při měsíčku. Dryády střeží les proti vandalům, kteří by ho ničili. Ovládají svá vlastní kouzla, jako například jakýsi druh přemístění. Pokud je strom Dryády zničen, zahyne. Zbarvení kůže dryády osciluje mezi bílou a zelenou. Měří asi tak 150 cm. Vyskytuje se zvláště kolem Pentagramu.

NOPALT

Je to jedno z nejlepších stvoření na této planetě. Bývá popisována bílá vlčice, ale její podobu si pamatuje jen málokdo. Jakmile splní svůj úkol a zachrání člověka před Moatas, vytratí se z jeho vzpomínek. A to tak, že člověk přisuzuje svou změnu buď sám sobě, a nebo osobě, která mu v jeho nelehké době pomohla. Pamatovat si ji může pouze ten, kdo v ni věří. Jejím hlavním posláním je vnášet lidem do života štěstí, radost a pocit bezpečí. Osobu, která potřebuje pomoct, vycítí svým čichem stejně jako Moatas. A docela podobným způsobem jim pomáhá. Promítá jim jejich nejlepší vzpomínky a věci, které ještě nestihli udělat. Pokud jednoho člověka ovládá jak Moatas tak Nopalt, rozhoduje jen síla člověka. Buď chce žít a nebo nechá zvítězit stranu druhou. Co hraje pro Moatas je i fakt, že vzdát život a nemuset již řešit všední problémy je mnohem lákavější představa než se s nimi dennodenně potýkat. Bohužel i Nopalt zemře, pokud prohraje svůj souboj o lidský život. Jelikož je Nopalt opak Moatase, rodí se na plážích, které přijímají vysoké množství slunečních paprsků. Existuje však ještě jeden způsob, jak Nopalt zemře. Loví ho totiž černokněžníci za záměrem zničení lidstva. Svět bez Nopalt by nemohl existovat, protože jen hrstka šťastlivců se dokáže sama ubránit depresím.

MOATAS

Je to jedno z nejhorších stvoření, jaké si dokážeme představit. Snaží se jen o to, aby dohnal lidi k sebevraždě. Tomuto přispívá i jeho vzhled. Již odedávna je popisován jako černý ještěr, přibližně 2 m vysoký, chodící jen po dvou nohách, jeho tělo je pokryto šupinami. Ty jsou však zvláštní tím, že jsou napuštěné jedem. Za svými oběťmi se přemisťuje pomocí mysli, vycítí místo, kde má šanci na úspěch. A kořist, kterou si vyhlédne, už jen tak nepustí, pronásleduje ji, dokud nedocílí svého. A málo lidí mu může uniknout bez cizí pomoci. Žije prakticky po celém světě a nejvíce si libuje v temných prostorech, kde je prakticky neviditelný. Největší koncentrace jich je ale ve velkých městech, kde je nadmíra lidí plných stresu a zoufalosti. To je totiž jediné, co potřebují ke svému ďábelskému plánu. Hledají totiž lidi, kteří se v někom zklamali a bojí se ostatních lidí. Číhá na ně v temných parcích, kam se spousty lidí chodí procházet a přemýšlet. Tehdy mají nostalgickou náladu a Moatas svou příležitost. Nabourává se lidem do mysli, kde jim dodává pocit zoufalství, samoty, prázdnoty, méněcennosti a ti, kteří nemají sílu zvládnout tíhu vlastních myšlenek, pak ukončí život. Záměrně lidem podsouvá ty nejhorší vzpomínky, jako jsou křivdy, rozchody, hádky, vlastní chyby, vše na co by člověk raději zapomenul. On je však dokáže vybavit v plné síle a ještě k nim něco přidat. A tím sprovodil ze světa nejednoho člověka či kouzelníka. Moatas se živí negativními emocemi, které ze sebe člověk vydává. A rodí se v podzemních bažinách v místech, na které nikdy nedopadl ani jediný sluneční paprsek. Jeho vývoj trvá přibližně dva týdny. A zemře, pokud mu někdo unikne. To vypadá jako zřídkakdy viděný jev, protože málo lidí dokáže odolat jeho síle, ale jako spousta věcí na tomto světě má i Moatas svůj opak, který lidem dodává pocit bezpečí, přátelství a lásky. jmenuje se Nopalt.

SONOG

Je to malá kouzelná bytost, která nemá přesnou podobu, protože se mění v to, co chce bytost, kterou navštívil. Jeho tvar mimo sen nebyl nikdy pořádně zjištěn, ale různé domněnky vypráví o malém mužíčkovi stvořeném z mlhy. Vkrádá se lidem do spánku, kde následně vyvolává sny, a to je velmi důležité, neboť člověk se ve svých snech nevědomky srovnává s děním, které prožil, když byl vzhůru. A kdyby lidi neměli sny, bylo by to velmi nebezpečné. Zlé druhy těchto stvoření mohou způsobovat noční můry. Sonog nedělá rozdíly mezi kouzelníky nebo lidmi kouzelnické umění neovládajícími. Není způsob, jak Sonoga přivolat, protože se zjevuje pouze lidem, kteří si to zaslouží. Jsou černokněžníci, kteří neovládají nitrozpyt, a snaží se polapit Sonoga všemožnými pastmi a s jeho pomocí se dostat lidem do snu, což může mít neblahé následky. A opravdu zručný kouzelník by se mohl kdykoli dostat člověku do mysli i za bdělého stavu. Proto jsou velmi dobře chráněni před polapením, které je velmi náročné. Kouzelník musí během svého snu vědomě probudit svou mysl, která skřítka uvězní v jeho hlavě. Sonogové mají i pro tento případ dar iluzí. Mohou člověku vnuknout představu, že mu například hoří hlava nebo že ho někdo volá, a odvrátí tak mysl člověka k pozornosti na jiný předmět a sami potom uprchnou. Sonog se živí malou částí lidských emocí, které vzniknou při snu. Vznik nového Sonoga je velmi vzácný, protože se musí sejít velké množství přírodních jevů, například: duha, mlha, déšť, slunce a další. K tomu ještě musí být vhodné přírodní podmínky.

VÍLY

Víly, neboli rusalky, jsou svůdná stvoření, která mají svůj původ v Evropě. Jsou to půvabné mladé dívky - nebo tak alespoň vypadají. Jejich krása je přímo závratná a dokáže přimět muže k nejrůznějším pošetilostem. Mají dlouhé vlasy, jež jsou tak světlé, že se zdají být bílé. Drobná a nesmírně pohledná stvořeníčka s minimální inteligencí a jsou využívána kouzelníky především k dekoraci. Žijí v lesích na pasekách a jsou vybavena jistými kouzelnými schopnostmi k odhánění dravců, mají hašteřivou povahu, ale protože jsou velmi marnivé, zkrotné, májí-li posloužit jako ornament, kde vyniknou její nádherná motýlí křídla. Víla neumí mluvit!!! Rozmnožuje se kladením vajec. Dokáže vrhat oheň. Pokud se rozčílí, její tvář se protáhne a ztratí svou krásu.

V dřívějších dobách se lidé báli všeho nadpřirozeného a hlavně toho, co se nedalo logicky vysvětlit. Každý kdo byl jen obviněn sousedem, mohl být upálen. Víly byli většinou dobré a spíše pomáhaly než škodily. Nikdy nebylo dokázáno, že víly jsou opravdu mezi námi. Někdo věří a někdo se jen směje s představou že je to pouhý výplod fantazie. Lidé občas tvrdili že se s takovou vílou setkali. Stále však nikdo neví co je pravda a co pověst.

Horské víly jsou velmi krásné. Oblékají se do jinovatky a modrých a růžových stínů. Bydlí vysoko v horách, kam se nikdo nedostane. Horské víly osévají horská úbočí květinami, hrají si s kamzíky, zastavují laviny a dohlížejí na pastýře a jejich stáda.

Každá rostlina má svou vílu, která ji chrání. Když rostlinka onemocní, víla jí dodává sílu k uzdravení. Pokud květinu někdo utrhne, víla zůstane u ní, dokud nezvadne. Víly milují přírodu a chrání její čistotu a krásu. Zjevují se jen lidem s čistým srdcem.

Mnoho pověstí vypráví o tom, že život lidí je v rukou tří víl, které rozhodují o jejich zrození, životě i smrti. Takovým říkáme sudičky. První sudička je velmi krásná. Pomáhá nám narodit se. Druhá spořádá na nebi nit našeho života. Na jejím konci svítí hvězda. Třetí sudička rozhoduje o smrti - jednoho dne přistřihne nit života a něčí hvězda spadne a zhasne.

1 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Budoucnost

(Meg.., 8. 1. 2013 17:54)

Vím že to bude znít divně ale zdřejmě dokážu vidět budoucnost.Jenou jsem řekla svojí kámošce že ten kluk co je tam na té hromadě sněhu spadně a on spadl jasně mohla to být náhoda ale už se mi to stalo víckrát,třeba jsem řekla že pustí na díze ego a oni ho fakt pustili...Prostě je to divný...

Re: Budoucnost

(si blbá...., 13. 3. 2013 21:18)

jsou to jenom náhody.... máš proste jenom štěstí ;)

*******

(Lucy(nda), 17. 10. 2012 16:44)

Kazdy je si myslim necim zvlastni... Ja treba uz od mala milovala vse okolo cerne magie. Ve 13 letech me podminecne vyloucily ze skoly kvuly podezreni z carodejnictvi, protozesem ,,proklela'' ucitele za to ze mi dal 5 (myslim ze si na me zasedl). pak ho srazil nakladak (ten den) kdyz se vracel domu. Malem ho to zabilo. Jo taky sem si myslela ze obvinovani z carodejnictvi je otazkou minulych stoleti, ale nekteri lidi sou proste debilove...

Re: *******

(Anyt, 29. 12. 2012 15:40)

A Jak si ho proklela? Prosím odpověď

nadpřirozeno

(Katherin, 30. 1. 2012 21:32)

Ať je něco nebo není tak se to stejně asi nikdo dopravdy nedozví a myslím si, že to je i lepší. :)

Re: nadpřirozeno

(SASA HARAZIMOVÁ, 9. 12. 2012 15:20)

JÁ MISLÍM ŽE TO NENÍ TAK LEPŠÍ
ALE KAŽDÝ MUŽE OBHÁJIT

SVUJ NÁZOR

HMMMMMMMMMMMMMMMMMM.

pomoc

(emqua, 13. 5. 2012 11:36)

ahoj ja vim o nadpřirozenu docela dost ja jsem totiž upirka jako někteří z vás a můj brácha taky chceme vám pomoct jestli chcete nějakou radu tak pište přes e-mail na adresu emqua.duch@seznam.cz

něco pro ty co jsou na vebu normální(z pohledu mágů)

(Thorin oakenshield III z klanu chveng-chu, 23. 1. 2012 19:59)

nevím sice co to je za za ubožáky co v nic nevěřej a píšou sem doslova...''hovna'' ale třeba upírka (na začátku komentáře)nevim jestli to je pravda ale je to možný já sice nebyl upír jako takový ale upír energetický(nesají krev ale energii)nemáme to v našem klanu o moc lepší nyní jsem stínochodec .máme tam i pojídače hříchů a legendu.legenda je proto že např. zabil démona magickým nožem.a jeden z nás dokonce sepsal smluvu se smrtí.kdo mně chápe více na webu:http://chvengchu.wbs.cz/Uvod.html

Cryptozoologie

(Samvěd, 3. 1. 2012 18:44)

Možná vás naštvu, ale třeba v elfy, víly a tak nevěřím. Ale třeba v démony či v duchy věřím. Třeba ti elfové se mi zdají trošku přehnaní... Ale vzhledem k tomu, že jsem fanoušek cryptozoologie, jsme si vlastně docela blízcí... Já věřím v trochu "uvěřitelnější" věci... Kdybyste mně chtěl někdo kontaktovat: vit.kol@seznam.cz

Otázka

(Petra, 2. 1. 2012 14:40)

Je pravda že ,někteří lidé mají špičaté uši a proto mají nadání pro živelnou magie??? pls když tak mi písněte na mail:avolepop@seznam.cz

:-)

(BlackNostradamus, 2. 12. 2009 19:48)

Svět se rozpadá,lidi se mění v démony a démoni v lidi, bariéra mezi světy spadne už ted nás smrtelníky 4 kosi po tisících (je jen otázkou času až zemře poslední lidská mrzká bytost) a vy miska a libimseti-nikola159 si vás První vezme za chvíly

BlackNostradamus my name is and I am 5th rider.
The One who call for renge and spread insanity

Re: :-)

(eeee, 28. 11. 2011 15:29)

Můžu se jen zeptat jestli taky patříš k těm bytostem co mají umřít?

Moon

(Moon, 26. 10. 2011 19:39)

Prosim potřebovala bych se teptat na stvoření žijících ve skalách, cokoliv posílejte na jackkari@seznam.cz

Pozor!

(Kristýna, 22. 5. 2011 12:39)

- Pokud je tu někdo, kdo se zabívá ať už magii nebo třeba bohy, anděly, vyššími sférami,démoni a podobně.. Budu ráda když mi napíšete na icq: 591181704 nebo na mail : kikinasi@seznam.cz
-Mohu vám podat mnoho informací, odpovědi na vaše věčné otázky co se nadpřirozena týče..a nebo vám mohu trochu pomoc s posmrtným životem :)

přemožitelka

(Buffy Summers, 4. 4. 2011 14:27)

chci se ji stat pomožte mi někdo prosim
piste na klarkaN.13@seznam.cz

moatas

(nekdo, 11. 2. 2011 0:22)

zdravím, zajimala by mě konkrétně bytost moatas, myslim že se kolem mě nějaký vyskytuje, nejsme si tim tak jisty ale posledni dobou mam silenou debku pořád mam na ''hovno'' naladu a sklony k samoubližování , a diky tomuto blogu mozna tusim cim to muze být, ale ...nevíte jak by se na to dalo přijit jestli to je jenom mnou nebo by tu mohlo hrat roli i toto stvoření nebo co to je....pls poradte na e-mail- kryskros@seznam.cz

xxx

(=-), 26. 11. 2010 18:20)

kundo

XxX

(thorann1, 9. 11. 2010 19:05)

http://jassy.blog.cz/0711/utrpeni-to-je-jeji-banci-banshee-banche

upozornuje na smrt je cerne odena a obesena retezi,ale jinak má to být takhle.

souhlas

(Jamal, 7. 1. 2009 12:42)

Souhlasim s tebou v tech elfech.Je to velice zajimava rasa rad bych (i kdyz je to asi trapne) se s nimi setka a klidne zil s nimi v lese protoze mne starasne fascinuji. Takovato rasa pokud existuje i kdyz to je asi krajne nepravdepodobne by musela vladnout svetu i kdyz se schovava v lesich a je mirumilovna.

nevsimej

(miska, 3. 12. 2007 21:39)

tech krtenu si nevsimej sou uboziiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!